Yurt Hizmetleri

DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ

HÜSNÜ ÖZYEĞİN KIZ ÖĞRENCİ YURDU

 

2016 - 2017 Eğitim Öğretim Yılında Yurdumuza kayıt yaptıracak olan öğrencilerimiz yeni dönem konaklama ücretlerini öğrenmek için TIKLAYINIZ

 

ÖĞRENCİ YURDU YÖNETMELİĞİ

 

          Üniversitemize bağlı olan Hüsnü ÖZYEĞİN Kız Öğrenci Yurdu 01.10.2006 tarihinde hizmete açılmıştır. A , B ve C olmak üzere 3 bloktan oluşmaktadır. 

 

              A Blokta ; 1 katta 20 oda mevcut olup , 4 katta toplam 80 oda bulunmaktadır.
              B Blokta ; 1 katta 24 oda mevcut olup , 4 katta toplam 96 oda bulunmaktadır.
              C Blokta ; 1 katta 20 oda olup toplam 80 oda bulunmaktadır. Her üç blokta da toplam 256 oda mevcut olup, her odada, banyo, wc, 24 saat sıcak su bulunmaktadır.

 
          Odalarda çift kişilik olarak düşünülmüş olup, toplam kapasite 512 kişidir. Yurtta kablosuz sistem ile internet sağlanmaktadır. Ayrıca her gün saat 08:00 - 23:00'a kadar İnternet salonunda internet hizmeti verilmektedir.
 
        Yurtta nevresim takımı verilmektedir. Odalarda kullanılan nevresimlerin temizliği yurda aittir. Her öğrenci 2 haftada bir nevresim takımlarını getirerek temizi ile değiştirir. Öğrencinin kendi özel çamaşırları için de Ütü ve Çamaşır Yıkama odası mevcuttur. Burada 4 tane çamaşır yıkama, 4 tane de çamaşır kurutma makineleri vardır. Kurutma makinesi kullanmak istemeyenler için ayaklı kurutma telleri, ütü ve ütü masaları bulunmaktadır.
 
          Öğrenci odalarının temizliği öğrenciler tarafından yapılmaktadır. Öğrencilere gerekli temizlik setleri verilmiş, herkesin hijyen anlayışına göre temizlikleri kendilerine bırakılmıştır. Öğrencilerimiz çöplerini katlardaki ortak çöp kutusuna atar, burada biriken çöpleri toplamak ve yurdun genel temizliğini sağlamak temizlik personeli tarafından yapılmaktadır.

YURT KAYDINDA İSTENEN BELGELER

1- Adli Sicil Kaydı

2- Sağlık Raporu (Tek Hekim)

3- İkametgah İlmühaberi

4- Nüfus Kayıt Örneği (Nüfus Müdürlüğünden)

5- Nüfus Cüzdan Fotokopisi

6- Öğrenci Belgesi Fotokopisi

7- 2 Adet Fotoğraf

Rezervasyon işlemleriniz için lütfen telefon ile irtibata geçiniz.

Müdür       : Aysun ULUCA
İletişim      : Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Yerleşkesi Tavşanlı Yolu  10.km.  KÜTAHYA
Hüsnü Özyeğin Kız Öğrenci Yurdu
 
Telefon: 0 (274) 265 23 10 - 0 (274) 265 23 11
            0 (274) 265 20 31 / 1264

         

====================

          Üniversitemiz Hüsnü Özyeğin Kız Öğrenci Yurdu Müdürü Metin ÖZBEK, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Şube Müdürü Mustafa DOĞAN idaresinde 28 Nisan 2013 tarihinde yurtta konaklayan öğrencileri İlimiz Dumlupınar Şehitliğine geziye götürmüşlerdir. 

   

====================

            Üniversitemiz Hüsnü Özyeğin Kız Öğrenci Yurdu Müdürü Metin ÖZBEK, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Şube Müdürü Mustafa DOĞAN idaresinde 11 Mayıs 2013 tarihinde yurtta konaklayan öğrencileri Bursa'nın tarihi ve turistlik mekanlarını görme ve inceleme amaçlı geziye götürmüşlerdir.

====================

             Üniversitemiz Genel Sekreteri Oğuz YOŞUMAZ, Müh.Fak.Öğretim Üyesi Doç.Dr.Hamdi Melih SARAOĞLU, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Yaşar ÇAKICI, Hüsnü Özyeğin Kız Öğrenci Yurdu Müdürü Metin ÖZBEK eşleriyle birlikte 09 Ağustos 2013 tarihinde Ramazan Bayramında Kız Öğrenci Yurdunda kalan yaz okulunda okuyan öğrenciler ile bayramlaşmışlardır.

                    

====================

Üniversitemiz Hüsnü Özyeğin Öğrenci Yurdu 20 Mart 2014 tarihinde saat 18:30 - 20:30 saatleri arasında müzikli kokteyl şeklinde gerçekleştirilen tenis turnuvasına hemşire Neslihan GÖÇMEZ himayesinde 1'i hakem olmak üzere aşağıda isimleri yazılı toplam sekiz öğrenci katılmıştır.

Turnuva sonucunda;

1. Adile ŞAHİN 

2. Duygu PELİTON

3. Dilara KOŞKA

1. ve 2.'ye Kahve Fincanı, 3.'ye ise Üniversitemizin geleceğin anahtarı verilmiştir.

KATILIM LİSTESİ

1- Adile ŞAHİN
2- Duygu PELİTON
3- Dilara KOŞKA
4- Aynur ÇİÇEK
5- Saadet KOLTUK
6- Merve İNCİ
7- Ebru KAĞITÇI
8- Alime ÇOLAK (hakem)

 

 

 

 

 

 

 

                                   

====================

               Daire Başkanlığımıza bağlı Hüsnü Özyeğin Yurt Müdür Vekilliğini yürüten Metin ÖZBEK görevini Yüksekokul Sekreteri Aysun ULUCA'ya 26 Ağustos 2014 tarihinde devretmiş olup Sportif ve Kültürel Şube Müdürlüğü'ne vekaleten bakacaktır. Metin ÖZBEK'e hizmetleri için teşekkür eder, Aysun ULUCA'ya başarılar dileriz.

      

Son Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, Pazartesi