SPORTİF FAALİYETLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

SPOR HİZMETLERİ BİRİMİ

 

SPOR HİZMETLERİ      
Ünvan Adı Soyadı IP E-Mail
Şube Müdür V. Ali AKYOL 1356 ali.akyol@dpu.edu.tr

 

 

 

2018 - 2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİLER ARASI SPOR MÜSABAKALARI FAALİYET RAPORU İÇİN TIKLAYINIZ

2018 - 2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜNİVERSİTELER ARASI SPOR MÜSABAKALARI YILLIK FAALİYET RAPORU İÇİN TIKLAYINIZ

====================

2017 - 2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİLER ARASI SPOR MÜSABAKALARI FAALİYET RAPORU İÇİN TIKLAYINIZ

2017 - 2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜNİVERSİTELER ARASI SPOR MÜSABAKALARI YILLIK FAALİYET RAPORU İÇİN TIKLAYINIZ

====================

2016 - 2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİLER ARASI SPOR MÜSABAKALARI FAALİYET RAPORU İÇİN TIKLAYINIZ

2016 - 2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜNİVERSİTELER ARASI SPOR MÜSABAKALARI YILLIK FAALİYET RAPORU İÇİN TIKLAYINIZ

====================

2015 - 2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİLER ARASI SPOR MÜSABAKALARI FAALİYET RAPORU İÇİN TIKLAYINIZ

2015 - 2016 ÜNİVERSİTELER ARASI SPOR MÜSABAKALARI YILLIK FAALİYET RAPORU İÇİN TIKLAYINIZ

====================

ÜNİVERSİTELER ARASI 2014 YILI SPOR MÜSABAKALARI FAALİYET RAPORU İÇİN TIKLAYINIZ

ÜNİVERSİTEMİZ BÜNYESİ 2014 YILI SPOR MÜSABAKALARI FAALİYET RAPORU İÇİN TIKLAYINIZ

=====================

 

Üniversitemiz içinde düzenlediğimiz spor hizmetlerinde amacımız; Öğrencilerin beden ve ruh sağlıklarını korumak ve geliştirmek, sosyalleşmelerine katkıda bulunmak, öğrencilerimiz ve personellerimiz arasında dostluk, arkadaşlık, karşılıklı sevgi ve saygı ilişkilerini geliştirmek, birbirlerini tanımalarını, yeteneklerini sergilemelerine,  hoşgörülü ve sabırlı olma kişilik özelliklerini geliştirmelerine katkıda bulunmak, öğrencilerin özgüvenlerini geliştirmek, ülke sporuna kaynak oluşturan öğrenci ve sporcuların teşvik edilmesi ve yeteneklerinin geliştirilmesini sağlamaktır.      

Üniversite Sporları Federasyon Başkanlığı’nın Üniversiteler arası düzenlemiş olduğu spor müsabakalarına, Hentbol, Futbol, Basketbol, Voleybol, Badminton, Halk Dansları, Kros, Satranç, Teakwan-Do, Karate, Judo, Eskrim, Atletizm, Yüzme, Güreş, Plaj Hentbolü, Plaj Voleybolü, Salon Futbolu, Bilek Güreşi, Masa Tenisi, Boks gibi 21 spor dalında  bayan ve erkek takımları ile  katılmaktayız.

Üniversitemiz spor takımları, idari ve akademik personelimiz diğer Üniversitelerin, Kurumların ve Federasyonların düzenlemiş olduğu müsabaka ve yarışmalara da katılmaktadır.

Üniversitemize bağlı fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarımız öğrencileri arasında her yıl, Halı Saha Futbol, Salon Futbolu, Basketbol, Masa Tenisi, Satranç ve Voleybol müsabakaları düzenlenmektedir. Dairemiz kendilerine, spor malzemesi, sakatlanma ve yaralanmalarına karşı sağlık hizmeti vermekte ayrıca dereceye giren takımlara da kupa ve madalyalarını temin etmektedir.

Başkanlığımız üniversitemiz öğrenci, idari ve akademik personelinin ihtiyaç duyduğu spor olanaklarını üniversitemizde oluşturmak, sürdürmek ve iyileştirmek amacıyla çalışmaktadır. Bu amaçla Üniversitemiz spor temsilcileri ve Federasyonlarla  koordineli çalışmalar yürüterek Üniversite içi çeşitli spor faaliyetleri ve karşılaşmalar düzenlenmektedir.

Öğrenci, idari ve akademik personelimizin Üniversitemizin tüm spor tesislerinden ve malzemelerinden sağlıklı bir şekilde yaralanılabilmeleri için, çalışma planı ve organizasyonu yapılarak en üst düzeyde faydalanmaları sağlanmaktadır.

Üniversitemiz öğrencileri spor müsabakalarına Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokul Müdürlüğü öğretim elemanları nezaretinde çalışmakta ve takımlarımızın çoğunluğu BESYO öğrencilerinden oluşmaktadır.

BESYO Resmi internet sitesi için TIKLAYIN

Son Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2019, Salı