Temel Seviye Egitimi

TDF Spor Tırmanış Temel Seviye Eğitimi

1. Gün Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından Emre Kuruoğlu Tırmanma Duvarında  01-05 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen  Spor Tırmanış Temel Seviye Eğitimi için 01 Kasım   2017 'de üniversitemizde bulunan Dağcılık Eğitim Merkezinde saat 10:00 'da toplanıldı.Spor tırmanış terminolojisi konusu teorik olarak anlatıldı.Konu bittikten sonra öğlen yemeği için 20 dakikalık bir mola verildi.Moladan sonra Emre Kuruoğlu Tırmanma Duvarına gidilip spor tırmanış teknikleri pratik olarak uygulandı.Tüm sporcular teknikleri denedi ve 1.gün sona erdi.

2. Gün Sabah saat 09:00 da Dağcılık Eğitim Merkezinde toplanıldı. İp düğümleri konusu teorik olarak anlatıldı.Konu bittikten sonra tırmanma duvarına gidilip ip düğümleri ve emniyet alma konulaında pratik yapıldı.Daha sonra öğlen yemeği için mola verildi.Moladan sonra spor tırmanış teknikleri tekrar uygulandı ve 2.gün sona erdi.

3. Gün Sabah saat 09:00 da Dağcılık Eğitim Merkezinde toplanıldı.Tırmanma duvarı bilgisi konusu teorik olarak anlatıldı. Konu bittikten sonra tırmanma duvarına gidilip emniyet alma çalışmaları yapıldı. Daha sonra öğlen yemeği için mola verildi.Moladan sonra spor tırmanış teknikleri tekrar uygulandı ve 3.gün sona erdi.

4. Gün Sabah saat 09:00 da Dağcılık Eğitim Merkezinde toplanıldı.Tırmanış malzemeleri tanıtımı konusu teorik olarak anlatıldı. Konu bittikten sonra tırmanma duvarına gidilip emniyet alma  çalışmaları yapıldı. Daha sonra öğlen yemeği için mola verildi.Moladan sonra emniyet alma çalışmaları ve üstten emniyetli tırmanış  yapıldı ve  4.gün sona erdi.

5. Gün Sabah saat 09:00 da Dağcılık Eğitim Merkezinde toplanıldı.İlkyardım bilgisi konusu teorik olarak anlatıldı. Konu bittikten sonra tırmanma duvarına gidilip  üstten emniyetli tırmanış yapıldı.Daha sonra öğlen yemeği için mola verildi.Moladan sonra üstten emniyetli tırmanışa devam edildi ve eğitimin son günü tamamlandı.

Son Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, Çarşamba