İİBF Öğrencileri Geleceğini Konuşuyor

İ.İ.B.F.Öğrencileri Geleceğini Konuşuyor

Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Yeniler Topluluğu tarafından gerçekleştirilen “İİBF Öğrencileri Geleceğini Konuşuyor” Semineri 5 Mayıs Cuma günü saat 14.00 da Amfi 2 de gerçekleştirildi. Kaymakam Kerem Türker, SGK Denetmeni Turgay Tarık, İdari Yargı Hakim Adayı Vildan Moğul ve Vergi Müfettişi Mehmet Şirinler’ in konuk olduğu seminer öğrenciler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

Konuklar, KPSS A ve Kurum Yazılı Sınavı ile mülakatlara nasıl hazırlandıklarını samimi bir şekilde dinleyicilerle paylaştılar. SGK denetmeni Turgay Tarık, KPSS puan türüne değinerek hangi puan türünde hangi mesleklerin tercih edilebileceği hakkında bilgi verdi. Kaymakam Kerem Türker ve İdari Yargı Hakim Adayı Vildan Moğul tecrübe ve bilgilerini paylaşırken ortak noktalara değindiler. “ Asla seçeceğiniz mesleğin gösterişli dünyasına kapılmayın, her meslekte olduğu gibi bu mesleklerinde zorlukları oldukça fazla. Gerçekten gönülden ve özveri ile yapabilecekseniz bu meslekleri seçmelisiniz” diyerek öğrenci arkadaşlarımıza meslekleri hakkında bilgi verdiler. Seçtikleri yolda asla pes etmemeleri gerektiğini, her zaman hedeflerine doğru ve emin adımlarla ilerlemeleri gerektiğini öğütlediler.

Seminer, “KPSS sürecinde bir hedefiniz olmalı ve ona odaklanmalısınız. Gireceğiniz sınav hakkında bilgi toplayıp mutlaka çıkan soruları çözmelisiniz. Mülakatlarda kararlılık önemli bir husustur, kararlarınızın arkasında durun” diyen Mehmet Şirinlerin konuşmasının ardından hediye takdimiyle son buldu.

Son Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2017, Salı