Medya ve İletişim Topluluğu

DPÜ Tv İçin TIKLAYIN

 

 

 

Oryantasyon Etkinliği

          Üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından, Evliya Çelebi Yerleşkesinde, aramıza yeni katılan öğrencilerimize yönelik Tırmanma Duvarı Alanı’nda DPÜ Color Festivali ve Oryantasyon Programı düzenlendi. Gerçekleşen etkinliğe Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören ve Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Doç. Dr. Ercan Taşkın katılarak yeni öğrencilerimizle bir araya geldi.

====================

Nevruz ve Dünya Ormancılık Günü

          Kütahya Valiliği, Üniversitemiz, Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen Nevruz ve Dünya Ormancılık Günü kutlandı. Etkinliğe Kütahya protokolü katıldı. 5 Bin Köye 5 Bin Orman Eylem Planı ve Türkiye Çınar Yılı / 2016 Projesi ile Dünya Ormancılık, Su ve Meteoroloji Günlerini Kutlama Merasimi kapsamında, İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nden, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan telekonferans ile bağlanarak aralarında Kütahya’nın da bulunduğu 10 şehirde Çınar Ağacı Dikimi gerçekleştirildi. Program kapsamında konuşma yapan Türk Dünyası Araştırma Topluluğumuzun Danışmanı ve Matematik Bölümü Öğretim Üyemiz Doç. Dr. Ali Serdar Nazlıpınar şunları söyledi: “Bayramlar, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulandığı, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir. Nevruz Bayramı da Türk Milleti’nin binlerce yıl ötesinden devam edegelen Türk Uygarlıklarında yeni yılın ilk günü olarak kabul edilen geleneksel bayramlardan biridir. Bugün bize bayramdır. Çünkü atalarımız yıllar içinde Allah’ın da takdiri ile çağ açıp çağ kapayacak kapasiteye ulaşma süreci, demir dağları eriterek Ergenekon’dan bu tarihte çıkmaları ile başlamıştır. Bugün bize bayramdır. Çünkü bu gece ile gündüzün eşit olduğu tabiatın en adaletli günüdür. Baharın habercisidir. Baharın gelmesi ise yeni seferler il toyumuzun genişlemesi, yeni fetihlerle İlayı Kelametullah demektir.

          Milli kültürümüzü yozlaştırmak, yok etmek, milli kültür unsurları üzerinde şüphe yaratmak, milli tarih konularında maksatlı yayınlarda bulunmak, bugün Türklük düşmanı emperyalist güçlerin en çok takip ettikleri metottur. Bizleri harp ederek yenemezler. Buna güçleri de imanları da yetmez. Ancak bunu kaleyi içten fethederek başarabilirler. Bizi biz yapan değerleri, örfi adetlerimizi unutturmak, bizim diğer coğrafyalardaki soydaşlarımızla olan bağımızı koparmak istiyorlar. Buna izin vermeyelim. Bir olalım, diri olalım. Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır. Dinimizce mübarek olan günler bizim için ne kadar kutsal ise milli günlerimiz de aynı oranda kutsaldır. Çünkü bunlar et tırnak gibidir. Birbirinden ayrılmaz.” Konuşmasını gençlere seslenerek bitiren Doç. Dr. Ali Serdar Nazlıpınar şunları söyledi: “Kütahya il olarak altında yatanı üstünde yaşayanından fazla olan illerimizden biridir. Okulumuzun adı olan Dumlupınar sembol bir isimdir. Baktığımız yeri görmeye çalışın. Bugün nefes alıp verebilmenizi borçlu olduğunuz ecdadımızı unutmayın. Araştırıcı olun. Neden, niçin, nasıl sorularını devamlı sorun. Cevabını bulun. Milletimizin size ihtiyacı var. Milli değerlerinize sarılın.”

          Kütahya Orman Bölge Müdürü İbrahim Ergüven Nevruz ve Dünya Ormancılık Günü hakkında katılımcılara bilgi vererek Kütahya Orman Bölge Müdürlüğünün çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Konuşmaların ardından Halk Oyunları ekibimizin gösterisi katılımcıları büyüledi. Demir Dövme Merasimi ve ardından Dombıra dinletisi ve Nevruz Şekeri dağıtımı gerçekleştirildi. Ayrıca Kütahya Milli Eğitim Müdürlüğünün Dünya Ormancılık Günü münasebetiyle gerçekleştirdiği şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında birinci olan öğrencilere ödüllerini Vali Şerif Yılmaz takdim etti. İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen, 5 Bin Köye 5 Bin Orman Eylem Planı ve Türkiye Çınar Yılı / 2016 Projesi ile Dünya Ormancılık, Su ve Meteoroloji Günlerini Kutlama Merasimi’nden telekonferans ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Evliya Çelebi Yerleşkemize bağlanarak Çınar ağacı dikimini başlattı.

          Etkinlikte, Nevruz şekeri, Nevruz pilavı ve Yörük gözlemesinin katılımcılara ikram edildiği etkinlik Nevruz ateşinin yakılmasının ardından çınar ağaçlarının dikimi gerçekleştirildi. Ata Sporları ve Binicilik Topluluğumuz, okçuluk gösterisi düzenledi. Evliya Çelebi Yerleşkemizde kurulan Yörük çadırları ile yöresel lezzetler katılımcılara sunuldu. Ayrıca Arama ve Kurtarma Topluluğumuz da etkinliklerde hazır bulundu.

==============================

Kahraman Tazeoğlu Şiir Dinletisi

          Dumlupınar Üniversitesi SKS Daire Başkanlığı Tarafından 14 Mart 2016 Tarihinde Düzenlenen Kahraman Tazeoğlu şiir dinletisi.

==============================

En Sevgiliye Programı

          Dumlupınar Üniversitesi Sağlık Kültür Daire Başkanlığının 20 aralık 2015 tarihinde Serdar TUNCER, Dursun Ali ERZİNCANLI, Mehmet Emin AY ve Mustafa DERMİCİ’nin katılımlarıyla gerçekleşen en sevgiliye programı.

==============================

Son Feci Bisiklet Söyleşi ve Konser

          Dumlupınar Üniversitesi Sağlık Kültür Daire Başkanılığı Müzik Topluluğu 17.12.2015 tarihinde Son Feci Bisiklet konser ve söyleşisi.

==============================

Dumlupınar Üniversitesi Koray AVCI Konseri

          15 aralık 2015 tarihinde Sağlık Kültür Daire Başkanlığının gerçekleştirmiş olduğu Koray AVCI konseri
 

==============================

Şeb-i Aruz Anısına Tasavvuf Türkülerü ve Sema Gösterisi

          17 ARALIK 2015 tarihinde, MS Hasta Okulu tarafından, Kütahya Kültür ve Ticaret Merkezi’nde, Şeb-i Aruz Haftası nedeniyle Tasavvuf Türküleri Programı.

==============================

Hayko Cepkin Söyleşisi

          Dumlupınar Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından 25 Kasım 2015 tarihinde Gerçekleştirilen Hayko CEPKİN söyleşisi.

==============================

Dumlupınar Üniversitesi Amerikan Futbol Takımı                           Dumlupınar Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Topluluğu

  

==============================

DUSCART Dumlupinar University Solar Car Team                        Dumpupınar Üniversitesi Havacılık Topluluğu

  

==============================

Dpüdak – Dumlupınar Üniversitesi Dağcılık Topluluğu                Kütahyalı Bilge Şair Sunullah-ı Gaybi ve Dönemi Sempozyumu

  

===============================

Dumlupınar Üniversitesi Tıp Fakültesi 2015 İlk Mezunları              IV. Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi Açılışı

  

==============================

DPÜ Mühendislik Fakültesi Proje Pazarı

          “Kütahya’yı ekonomik, bilimsel ve sosyal açıdan küresel bir kente dönüştürecek kalkınma stratejilerinin geliştirilmesinde öncü olmak” vizyonuyla hareket eden Mühendislik Fakültemiz bu yıl Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile bu yıl ilk defa Bölge Ekonomi Aktörlerinin katılacağı bir proje pazarı etkinliği gerçekleştirilecektir. Yapılacak etkinlik ile DPÜ Mühendislik Fakültesi öğrencilerinin projeleri sergilenecek, proje sahipleri yarıtımcılar ve iş çevreleri ile bir araya gelecektir.

          Etkinlik sayesinde fakültemiz son sınıf öğrencilerinin hayata geçirdiği projeler yatırımcıların ilgisine sunulacak ve ilk defa sanayicilerimiz öğrencilerimizle böylesi bir bilimsel etkinkinlikte bir araya gelecektir. Proje pazarının hedefi: Son sınıf öğrencilerinin bitirme projeleri ile fakültemizde yürütülen girişimcilik projelerini tanıtmak, üniversite-sanayi işbirliğini teşvik etmek, geliştirmek ve yeni Ar-Ge ortaklıklarının başlatılmasına alt yapı sağlamaktır.

===============================

          II. Dumlupınar Seramik Yarışması ve II. Evliya Çelebi Çini Yarışması Ödül Töreni

==============================

Farklı ve Birlikte Kütahya 3 Panel

          Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinin düzenlemiş olduğu, Farklı ve Birilikte 3 KÜTAHYA. Panel söyleşileri, Yrd. Doç. Gürbüz Doğan EKŞİOĞLU, Yrd. Doç. Dr. Doğan ARSLAN, Onur YAZICIGİL, Prof. Ayşegül İZER, Prof. Dr. Metin EKER

==============================

Posterland afiş Festivali

          Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ), Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü, 6-10 Nisan 2015 tarihleri arasında “Uluslararası Afiş Festivali” düzenleyecek. Düzenlenecek etkinlik adına açıklamalarda bulunan Doç. Dr. Levent Mercin şunları söyledi: “Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü olarak, 6-10 Nisan 2015 tarihleri arasında düzenlemeyi düşündüğümüz “Uluslararası Afiş Festivali” kapsamında, sosyal içerikli, ödüllü afiş Yarışması gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Ayrıca bu hedefe ulaşabilmek için festivalin duyurusunun, bilgilendirmelerinin, eser gönderme işlemlerinin ve değerlendirme safhasının yapılabilmesi amacıyla bir web sitesi açtık. Yarışmaya gönderilecek afiş tasarımlarının, açmış oldukları web sitesi http://www.posterland.org/Home üzerinden çevrimiçi olarak yükleneceği ve afişler yüklendikten sonra, afişlerin jüri tarafından değerlendirilmesi de aynı web sitesi üzerinden çevrimiçi olarak yapılacaktır.”
          Ayrıca, Uluslararası Afiş Yarışması’nın ana amacının afiş tasarımının gücünü kullanarak “Organ bağışı” konusunda farkındalık oluşturmak olduğunu söyleyen Mercin sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu yarışma ile sosyal bir konu (organ bağışı) irdelenerek insanlığa hizmet etmek; grafik tasarımın önemli ürünlerinden biri olan afiş konusunda alana yeni ürünler kazandırılmasını sağlayarak eğitsel bir misyonu yerine getirmek, Türkiye’de ve Dünya’da bu alanda tasarım yapanları aynı platformda buluşturmak da amaçlanmaktadır. Türkiye’de ve Dünya’da bu alanda tasarım yapanları aynı platformda buluşturmayı da hedefleyen Posterland.org Uluslararası Afiş Yarışması’nın duyurulmasını ve geniş kitlelere ulaştırılmasını son derece önemsiyoruz. Ödüllü olan bu yarışmaya katılımı arttırmak suretiyle kamuoyunda farkındalık oluşturmanın kolaylaşacağı görüşündeyiz.”

==============================

          Frig Vadileri Belgeseli projesi 2015 Dumlupınar Ünversitesi Dumlupınar Üniversitesi Kütahyada bulunan önemli tarihi merkezlerin belgesel projesine başladı. Bu kapsamda da bir ön izleme video yayınladı.

==============================

          Dumlupınar Üniversitesi Havadan Görüntü.                           Dumlupınar Üniversitesine Bahar Gelmiş.

   

==============================

          Yrd. Doç. Çetin Tüker 9. Çizgi Film Festivali kapsamında Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde seminer verdi.

===============================

          Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi’nin düzenlediği ‘Çizgi Film Festivali’ başladı. Üniversite öğrencileri çeşitli yabancı çizgi film karakterlerini canlandıran kostümler giyip kent merkezinde ‘Festival Yürüyüşü’ gerçekleştirdi.

==============================

          Luba LUKOVA 6 -10 nisan tarihleri arasında Uluslararası Festivali kapsamında Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesindende Vermiş Olduğu Seminer.                                                                                                     

  

==============================

Dumlupınar Üniversitesi Kampüs Röportaj (Bölüm 1)            Dumlupınar Üniversitesi Kampüs Röportajları (Bölüm 2)

    

Son Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2022, Pazartesi